Polanica-Zdrój

To nietypowa miejscowość.

Nie ma tu klasycznego rynku, a miejscowość rozbudowała się wokół Parku Zdrojowego – który jest centralnym punktem miasta.


Kudowa Zdrój

Głównymi atrakcjami turystycznymi Kudowy-Zdrój jest położona w dzielnicy miasta Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie, odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych.

W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie. Kudowa również posiada trzy dostępne publicznie źródła wody mineralnej.


Duszniki-Zdrój

Ważną atrakcją Dusznik-Zdroju jest odbywający się corocznie z początkiem sierpnia Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na terenie gminy znajduje się ośrodek biathlonowy Centrum Polskiego Biathlonu Jamrozowa Polana. W pobliżu miasta unikatowy rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem z roślinnością typową dla tundry.


Wambierzyce

Zabytki: Kościół parafialny Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, z lat 1695–1750.

Zespół kalwarii, kaplice na górze Tabor i górze Kalwaria, kaplice i bramy na obszarze miasta, z XVII w., przebudowane w XIX w.

Dom wycieczkowy, pl. Najświętszej Marii Panny 1, z drugiej połowy XIX w.

Stajnie, z drugiej połowy XIX w.


Kłodzko

Twierdza Kłodzka

Miasto powiatowe jako największe miasto ziemi kłodzkiej i jej historyczna stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju.

Do największych atrakcji turystycznych zaliczyć można twierdzę kłodzką, most gotycki na Młynówce oraz zespół budowli w centrum


Kletno

Jaskinia Niedźwiedzia jest wyjątkowa pod wieloma względami. Turystów zachwyca przede wszystkim różnorodna i dobrze zachowana szata naciekowa jaskini.

Nagromadzony w wodzie węglan wapnia odkłada się w jaskini w postaci krystalicznej – kalcytu. Kalcyt cementuje podziemne zawaliska, pokrywa ściany jaskini polewami kalcytowymi.


Karłów

Szczeliniec Wielki

Na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów. Od strony północnej wiedzie szlak z Pasterki na przełęcz między szczelinami. Na okrężnej, jednokierunkowej trasie o długości około 5 km, biegnącej wierzchowiną Szczelińca, znajduje się również schronisko turystyczne PTTK. Wstęp na teren rezerwatu, obejmującego szczytowe partie góry, jest płatny w okresie turystycznym.


Błędne skały

Labirynt położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych i obejmuje północno-zachodnią część Stoliwa Skalniak. Znajduje się między Kudową-Zdrojem a Karłowem. Obszar mający powierzchnię ok. 21 ha był rezerwatem przyrody (do czasu utworzenia Parku Narodowego Gór Stołowych).


Sporty zimowe

Zieleniec

Zieleniec to jeden z największych i najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich, którego historia sięga przełomu XIX i XX wieku.

Dziś do Zieleńca przyjeżdżają pasjonaci białego szaleństwa nie tylko z całej Polski, ale i sąsiednich Czech, a sam ośrodek jest regularnie nagradzany w rozmaitych plebiscytach i konkursach.


Czarna Góra

Czarna Góra wciąż prężnie się rozwija. Ten całoroczny ośrodek górski znajduje się w malowniczym masywie Śnieżnika, zaledwie 30 kilometrów od nas. Zachęca do zimowego wypoczynku doskonałą infrastrukturą narciarską widokami zapierającymi dech w piersiach. Czarna Góra jest przez 365 dni strefą czystego powietrza, ponieważ w tym górskim otoczeniu średnie roczne zanieczyszczenie AQI wynosi poniżej 10 punktów na 100.


Spalona

Schronisko Jagodna na Spalonej stoi na rozległej odsłoniętej polanie we wsi Spalona, w okolicy przełęczy o tej samej nazwie, przy skrzyżowaniu widokowych dróg: Spalonej Drogi do Bystrzycy Kłodzkiej i Autostrady Sudeckiej do Międzylesia. Przed 1945 rokiem drogę tę nazywano Autostradą Göringa. Schronisko mieści się w starym, drewnianym budynku.

Trasy biegowe


Łączna długość tras w Spalonej i Lasówce to około 40 kilometrów urozmaiconych szlaków, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, dla turystów rekreacyjnych, ale także dla dzieci.


Trasy piesze i rowerowe

Proponujemy doskonałe trasy piesze i rowerowe po górach bystrzyckich.

Trasa piesza do Zieleńca to tylko 3 godziny 16 minut, na Spaloną tylko 3 godziny 30 minut ale czeka nas tam niesamowity domowy obiad w PTTK Jagodna.

Zadzwoń 603 916 083