Regulamin pobytu w domkach drewnianych „Osada Widok na Góry”

§ 1. Przed dokonaniem rezerwacji bardzo prosimy o zapoznanie się z niniejszym Regulaminem. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją warunków rezerwacji i Regulaminu. Goście rezerwujący przez pośredników (Booking, Airbnb, itp) mają możliwość bezpłatnie anulować rezerwację w ciągu 24 godzin.

§ 2. W każdym domku posiadamy miejsca noclegowe oraz wyposażenie dla maksymalnie 8 osób. Dopuszczalna jest rezerwacja dla 9 osób gdy dziewiąta osoba to dziecko do 3 r.ż. z możliwością zamówienia łóżeczka z pościelą. Cena za dziecko w łóżeczku obowiązuje jak za osobę dorosłą. W przypadku ilości osób wykraczającej poza liczbę miejsc noclegowych Gospodarz ma prawo zrezygnować ze świadczenia usługi noclegu.

§ 3. Goście zobowiązani są przestrzegać przepisów BHP i P.Poż. oraz postanowień Regulaminu dla bezpieczeństwa swojego, naszego oraz innych gości.

§ 4. Cena domku określona jest w cenniku i dotyczy wynajmu domku za 1 dobę (do 6 osób), każda kolejna osoba dopłaca jak w cenniku. Do podanej ceny należy doliczyć opłatę klimatyczną 5,00 zł za dobę za osobę. Wynajmujemy na minimum 2 doby, przy rezerwacji na jedną dobę, cenę ustala Gospodarz indywidualnie.

§ 5.  Rezerwacja pobytu w domkach wiąże się z koniecznością wpłaty zadatku w wysokości 20% kwoty pobytu na rachunek bankowy. Brak wpłaty powoduje anulowanie rezerwacji pobytu. Pozostała należność za pobyt, pomniejszona o zadatek, płatna jest z góry gotówką lub kartą na miejscu w dniu przyjazdu. W przypadku braku wpłaty pozostałej kwoty za pobyt Gospodarz ma prawo anulować rezerwację i odmówić zakwaterowania Gości.

§ 6. Rezygnacja z części pobytu, późniejszy przyjazd oraz wcześniejsze opuszczenie domków, niezawinione przez gospodarza, nie uprawnia do obniżenia ustalonej kwoty za pobyt. Całkowita rezygnacja z pobytu na 30 dni przed planowanym przyjazdem nie uprawnia Gościa do roszczenia zwrotu wpłaconego zadatku.

§ 7. Doba rozpoczyna się o godz. 15:00 w dniu przyjazdu, a kończy o godz. 11:00 dnia następnego.

§ 8. Przy meldunku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem, podpisać kartę meldunkową, regulamin oraz zgodę RODO. Należy również uiścić opłatę klimatyczną tylko w gotówce.

§ 9. Gospodarz jest obecny przy wydaniu jak i przy odebraniu kluczy do domku, chyba że uprzednio umówiono z Gośćmi inną formę wydania kluczy i odbioru domku. Domki należy zdać w takim samym stanie czystości jaki się odebrało. Prosimy w szczególności o umycie po sobie naczyń, opróżnienie koszy na śmieci, usunięcie wszelkich przedmiotów należących do Gości.

§ 10. Koszt dodatkowego sprzątania w trakcie pobytu na prośbę Gościa – 200 zł. Koszt dodatkowej zmiany ręczników 10 zł/szt, pościeli – 20 zł/komplet.

§ 11. Goście zakwaterowani w domkach mogą korzystać z miejsc parkingowych znajdujących się na terenie obiektu. Parking jest bezpłatny, monitorowany, niestrzeżony i zamykany. Jest całkowity zakaz wjazdu samochodem pod domek. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodów pozostawionych na ternie Osady Widok na Góry lub poza ich terenem. Pozostawienie pojazdu i rzeczy na terenie należącym do Gospodarzy nie uważa się za zawarcie umowy przechowania.

§ 12.  Nie można przekazywać domku do wynajęcia osobom trzecim, pod rygorem kary umownej 1000 zł.

§ 13. Na terenie obiektu działa bezpłatna sieć Wi-fi. Nazwa sieci oraz hasło dostępne są w domku. W każdym domku w cenie wynajmu dostępna jest telewizja streaming-owa Netflix, należy wejść na profil jak nazwa domku. Na dodatkowe kanały można się logować własnymi danymi, dostępny jest Android TV.

§ 14. Ze względu na drewnianą podłogę w domkach obowiązuje zakaz chodzenia w butach narciarskich oraz na wysokich obcasach. Gospodarz zastrzega sobie prawo do jakiegokolwiek przestawiania mebli pod rygorem kary umownej 500 zł.

§ 15. Każdy z Gości jest zobowiązany do szanowania wszelkiego wyposażenia domków oraz całego obiektu. O jakichkolwiek szkodach należy natychmiast zawiadomić Gospodarza. Samodzielne naprawy sprzętu będącego na wyposażeniu domków są zabronione, będą uznawane za zniszczenie. Za powstałą szkodę z winy Gości lub braki w wyposażeniu domku Goście ponoszą pełną odpowiedzialność materialną. Za usterki powstałe z winy Gościa oraz osób znajdujących się pod Jego opieką, będzie pobierana adekwatna rekompensata pieniężna, ustalana na podstawie cen rynkowych danych przedmiotów wraz z kosztem ich dostawy. W przypadku zniszczeń wymagających napraw, strony ustalają koszt naprawy w oparciu o aktualne ceny takich napraw, bądź koszt materiału plus robocizny.

§ 16. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie obiektu odpowiedzialność ponoszą opiekunowie, korzystanie z placu zabaw przez dzieci powinno odbywać się pod opieką osoby dorosłej. Dzieci nie mogą pozostawać bez opieki na terenie domków oraz całej posesji, również na placach zabaw.

§ 17. Gospodarz nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w obiekcie, w szczególności takiego jak: środki pieniężne, biżuterię, dokumenty, elektronikę.

§ 18. Goście przebywający na terenie naszego obiektu ubezpieczeni są we własnym zakresie.

§ 19. Zgubienie lub zniszczenie kluczy wiąże się poniesieniem przez Gości opłaty w wysokości 100 zł.

§ 20. Niewymeldowanie się z obiektu w określonych godzinach doby noclegowej bez uzgodnienia tego faktu z Gospodarza powoduje naliczenie opłaty dodatkowej w wysokości 50% ceny za ostatnią dobę.

§ 21. Przedłużenie pobytu ponad ustalony termin możliwe jest po uzgodnieniu z Gospodarzem, o ile w danym terminie są wolne domki. Może to wiązać się z koniecznością przeniesienia do innego domku.

§ 22. Na obiekcie obowiązuje cisza nocna od godziny 23:00 do godziny 06:00.

§ 23. Zastrzegamy sobie prawo do żądania opuszczenia obiektu przez Gości, którzy nie przestrzegają Regulaminu, w szczególności zakłócających spokój i wypoczynek innym Gościom przebywającym na obiekcie, bez zwrotu kosztów.

§ 24. Osoby niezameldowane (odwiedzające Gości) mogą przebywać na terenie obiektu po uprzednim zgłoszeniu Gospodarzowi, lecz nie dłużej niż do godz. 23:00.

§ 25. Ze względu na drewnianą konstrukcję, w domkach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, świec, używania własnych kuchenek i farelek oraz smażenia ryb. Obowiązuje również zakaz stawiania lub wieszania czegokolwiek na grzejnikach, grozi to pożarem.

§ 26. W każdym domku zainstalowane są czujniki dymu, gaśnice oraz spraye gaśnicze (spray gaśniczy nie służy do rozpalania grilla) dla bezpieczeństwa.

§ 27. Każdy domek ma swojego grilla, podczas korzystania należy go znieść po za taras domku. Palenie ogniska na obiekcie możliwe jest wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym. Drewno dostępne jest w drewutni obok recepcji, w cenie wynajmu.

§ 28. Palenie tytoniu dozwolone jest wyłącznie na zewnątrz, w miejscu do tego wyznaczonym (przy popielnicy). Bardzo prosimy o nie wyrzucanie niedopałków na trawę, alejkę czy na parking, przy każdym domku znajduje się popielniczka, również w miejscach rekreacji.

§ 29. Bardzo chętnie przyjmujemy Gości ze zwierzętami domowymi pod warunkiem, że nie śpią na kanapach czy w łózkach. Prosimy o uprzedzeniu Gospodarza o chęci zabrania pupila w momencie rezerwacji. Psy powinny mieć aktualna książeczkę sczepień, kaganiec (na wszelki wypadek) i smycz. Goście mają obowiązek sprzątać odchody itp. po swoich pupilach. Psy nie mogą zostawać same w domkach, na obiekcie jest obowiązek trzymania psa na smyczy. Obecność zwierząt nie może zakłócać wypoczynku innym Gościom. Opłata za psa, lub kota zawarta jest w cenniku.

§ 30. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o usługach turystycznych.

Z góry dziękuję za przestrzeganie powyższego regulaminu, życzymy przyjemnego wypoczynku

Gospodarz obiektu Osada Widok na Góry.